مبل شویی ممتاز اصفهان

انواع چوب مبلمان

چوب روس :

در ایران به هر چوبی که از کشور روسیه وارد شده باشد چوب روس گفته می شود. از معروف ترین چوب های روس می توان به چوب نراد (کاج) اشاره کرد. این چوب که با رنگ روشن شناخته می شود به خاطر بو و طعم خاص خود مورد علاقه حشراتی مثل موریانه نیست و برای مناطق مرطوب کاملا مناسب است.

چوب گردو :

این چوب که به رنگ قهوه ای مایل به خاکستری شناخته می شود جزء چوب های مستحکم و با دوام و همچنین نسبتاً سنگین محسوب می شود.

چوب گردو به علت داشتن طعم تلخ حشرات را از خود دور می کند و این ویژگی باعث افزایش طول عمر این چوب می شود. همچنین از ویژگی های دیگر این چوب حالت ارتجاعی و شکل پذیری مناسب آن است.

 چوب راش :

از ویژگی های ظاهری این چوب می توان به رنگ کرم و آجری آن اشاره کرد. چوب راش نیز همانند چوب گردو از استحکام بالایی برخوردار است. به علت جنس محکم و سختی که این چوب دارد حشرات نمی توانند به آن نفوذ کنند.
چوب راش در دو مدل ایرانی و خارجی وجود دارد که چوب راش وارداتی معمولا از کشور های همسایه شمالی وارد ایران می شود و معمولا از لحاظ کیفیت در سطح بالاتری نسبت به چوب راش ایرانی قرار می گیرند.


چوب توسکا :

یکی دیگر از چوب های رایج در تولید مبلمان چوب توسکا است که اتفاقاً در ایران هم به وفور یافت می شود. چوب توسکا ب خلاف چوب های گردو، راش و روس از مقاومت پایینی برخوردار است و در برابر فشار ضعیف است. معمولا ست مبلمانی که با این چوب ساخته شده باشد از قیمت پایین تری برخوردار است.

مبلشویی ممتاز اصفهان برترین مبل شویی در اصفهان است

روش تولید چوب مبل

در مرحله اول چوب های به کار رفته در تولید مبل که بیشتر از جنس راش بوده و از جنگل تهیه شده اند و به صورت تخته الوار، به انبار چوب منتقل می شوند. الوار ها در انبار نگه داری میشوند تا زمانی که از خشک بودن کامل قسمت های مختلف آن اطمینان حاصل شود پس از خشک شدن کامل چوب، مرحله تولید مبل آغاز می شود

الوارهای چوب ابتدا در نجاری برش خورده و بر اساس نوع مبل مورد نظر به قطعات در ابعاد مختلف تقسیم شده ، در قسمت دیگر با توجه به الگوهایی که بر روی نواحی مختلف مبل طراحی می شود به حالت و اجزای اولیه مبل تبدیل می شوند

در این قسمت الگوهای تهیه شده از چوب که فرم نهایی خود را پیدا کرده اند ، جهت حک نقوش منبت به مرحله سی ان سی میرسند ، در این مرحله پرسنل متخصص طراح سه بعدی طرح نقوش مورد نظر را در قالب فایل 3 بعدی طراحی کرده و به دستگاه سی ان سی منتقل کرده و بعد از بستن الگوها بروی دستگاه مرحله حکاکی منبت بروی چوب آغاز میشود

در این مرحله الگوهای چوبی منبت شده به بخش مونتاژکاری منتقل میشوند ، پرسنل متخصص مونتاژکار قطعات مختلف مبلمان را به صورت دقیق و با ابزار روز مونتاژ میکنند و بدین ترتیب کلاف مبل ساخته میشود

کلاف تهیه شده قبل از رنگ شدن نیاز به اصلاح دارد ، در این مرحله پرسنل بخش اول رنگ کاری با استفاده از ابزار و ماشین آلات مخصوص تمامی قسمت های منبت شده و صطوح مبل را صیقلی و نرم میکنند ، پس از اتمام این مرحله مبل به بخش دوم رنگ کاری منتقل شده و آماده رنگ میشود

اگر به یک مبلشویی معتبر و مناسب نیازمند هستید مبلشویی ممتاز اصفهان که در اصفهان است بهترین انتخاب برای شماست .


پارچه مبل

انتخاب پارچه و استفاده از آن به دلیل اینکه موردی می‌باشد که بیشتر از هر آیتم دیگری مورد توجه قرار می‌گیرد از اهمیت فراوان زیادی برخوردار می‌باشد.

مطمئنا انتخاب یک پارچه مناسب و زیبا که با الگو مبل هماهنگی دارد باعث می‌گردد تا مبل جلوه‌ای تازه و باشکوهی به خود بگیرد.

این امر درحالی انجام می‌گردد تا پارچه توسط دستگاهای مدرن و دقیق برش خورده و اماده استفاده برروی مبل گردند.

باید توجه داشته باشید که انتخاب پارچه کاری بسیار حساس می‌باشد زیرا پارچه مورد انتخاب باید به صورتی باشد که با شکل فیزیکی مبل کاملا مطابقت داشته باشد.

به طور مثال برای مبلی که حالت مجلسی یا کلاسیک می باشد, پارچه‌های سنگین بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای مبلمان راحنی پارچه‌های مخمل و یا طرح دار آبرنگی و شادتر مود استفاده قرار می‌گیرند

قطعا برترین مبلشویی در اصفهان مبلشویی ممتاز اصفهان است .

رویه کوبی مبل راحتی

بعداز انجام مرحله‌های بالا نوبت به یکی از حساس‌ترین قسمت‌های تولید مبل می‌رسد که آن رویه کوبی می‌باشد.

این مرحله از حساسیت بالایی برخوردار می‌باشد زیرا رویه کوبی در زیبایی مبل و همزمان در راحتی مبل نقش مهمی ایفا می‌کند به همین علت باید این مرحله با دقت فراوان انجام گیرد.

رویه کوبی خود دارای چندین مرحله می‌باشد که آنها عبارتند از تسمه کشی، فنر کشی، قرار گرفتن اسفنج برروی کلاف مبل، پارچه کشیدن و تنظیم آن برروی مبل که هرکدام از این مراحل ذکر شده به ظرافت فراوانی نیاز دارد تا مبل دارای زیبایی و راحتی لازم باشد.


مبل شویی ممتاز اصفهان


اشتراک گزاری
2496
مشاهده


;