پاک کردن لکه شیر از روی موکت

هر قدر هم در زندگی خود برای مراقبت از موکت دقت به خرج دهید، تمیز نگه‌داشتن آن در تمام طول سال کاری بسیار مشکل است

نگران پاک کردن شیر روی موکت خانه خود نباشید ما اینجا هستیم تا شما را راهنمایی کنیم برای از بین بردن بو و رنگ لکه شیر روی موکت خانه خود

امیدواریم با رعایت این موارد بتوانید لکه شیر را از روی موکت خانه به طور کامل از بین ببرید و برای دفعات بعد، دیگر نگران ریختن شیر روی موکت خود نباشید.

 

لکه گیری موکت

 

هنگامی که شیر به روی فرش ریخته می‌شود علاوه بر ظاهر نامناسبی که در فرش ایجاد می‌کند، بوی بدی نیز به فرش می‌دهد. به همین دلیل به دنبال راهکاری می‌گردیم که سریعا فرش را پاک کنیم تا بیشتر از این به عمق فرش نفوذ نکند. برای پاک کردن لکه شیر بهتر است از مواد طبیعی استفاده کنید

 

 

 

 

 

روش لکه برداری

در ابتدا با لبه قاشق مقداری از شیر را که هنوز در موکت فرو نرفته جمع کنید. سپس به کمک یک حوله یا دستمال تمیز، سطح موکت را خشک کنید و لکه را با مقدار کمی آب ولرم و شامپوی مناسب شستشو کنید.
این کار باید به آرامی انجام شود و از مالش موکت به وسیله حوله خودداری کنید، زیرا این کار موجب گسترده‌تر شدن ناحیه مربوط به لکه می‌شود. شستشو با آب ولرم را به آرامی تا هنگامی که اثر لکه به طور کامل محو شود ادامه دهید.
هنگامی که اثر لکه بطور کامل محو شد، نوبت به خشک کردن موکت می‌رسد. میتوانید کمی سشوار را روی موکت خود بگیرید تا موکت خشک شود و مشاهده میکنید که دیگر جای لکه شیر روی فرش نیست.

 

از بین بردن بوی بد شیر روی موکت

 

 

 

 

راهکار از بین بردن بوی بد شیر

با استفاده از یک دستمال تمیز لکه را سریع خشک کنید سپس 2 فنجان آب گرم و یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی را مخلوط کرده و مستقیما روی لکه بریزید مواظب باشید اطراف لکه نریزید فقط روی خود لکه بریزید.لکه را با قاشوق پاک کرده و روی لکه جوش شیرین بریزید. اجازه دهید به مدت 24 ساعت شبانه روز به روی موکت باقی بماند. سپس روز بعد جوش شیرین را با جارو برقی تمیز کنید.مشاهد میکنید که دیگر هیچ بوی بدی و جای لکه از شیر روی موکت نیست
روش های زیاد برای از بین بردن لکه شیر هست که با وسایلی که در خانه دارید میتوانید به راحتی تمام لکه های سخت را پاک کنید

 

Clear the milk

 

 

 

 

نوشابه ، شامپوفرش وقهوه هرکدام را که در منزل داشتید میتوانید برای از بین بردن لکه شیر استفاده کنید

برای مثال نوشابه : نوشابه را روی لکه شیر بریزید واجازه بدهید چند دقیقه روی لکه باقی بماند سپس با اسفنج یا حوصله تمیز روی لکه قرار دهید تا رطوبت شیر جذب اسفنج یا حوله بشود.

شامپوفرش: مانند روش بالا اقدام کنید با حوله یا اسفنج رطوبت موکت را بگیرید. سپس با استفاده از شامپو فرش لکه‌ی باقی مانده روی موکت را پاک کنید.

قهوه : مقداری قهوه تازه را روی محل مورد نظر بپاشید یک الی دوساعت بگزارید بماند. هنگامی که قهوه مایعات باقیمانده از لکه و بو را جذب کرد آن را از روی موکت پاک کنید.
سیع کنید در مراحل بالا از حوله یا پارچه سفید بدون طرح استفاده کنید

 

 

 

 

 

اگر لکه شیر به گونه‌ای بود که با این روش‌ها و مواد نمی‌توانید آن را پاک کنید، توصیه می‌کنیم پیش از هر اقدامی با قالیشویی ممتازتماس بگیرید.

Ways to clean milk

 

 

 

با لیمو ترش بوی بد شیر روی موکت را از بین ببرید

از راه های موثری که برای رفع بوی بد شیر می توان به کار گرفت استفاده از لیمو ترش می باشد. چرا که لیمو ترش منجر می شود که بوی شیر رفع شود ، در این روش قبل از هر چیزی لیمو ترش را نصف کرده و آن را روی محل تولید بو و یا روی لکه ای که باعث بوی بد شده بگذارید با این کار شما عوامل اصلی بوی نم و تمامی باکتری های مولد از بین خواهند رفت بنابراین کافیست چند دقیقه لیمو ترش را روی موکت قرار داده و سپس اقدام به شستشوی آن بکنید ملاحظه می کنید که هیچ اثری از بوی بد فرش باقی نمانده است.


پاک کردن لکه شیر از روی موکت


اشتراک گزاری
3547
مشاهده


;