لکه برداری فرش و قالی در اصفهان

نکاتی در مورد لکه برداری فرش

 

قالیشویی ممتاز اصفهان در این پست خود چند راه ساده برای لکه برداری فرش را برایتان توضیح داده است. انجام این کار در منزل کار چندان سختی نیست، اما در برخی موارد ممکن است به شستشوی حرفه‌ای فرش نیاز شود که دیگر از توان و امکانات شما خارج است. در چنین مواردی فقط یک شرکت قالیشویی فرش حرفه‌ای می‌تواند این کار را به‌خوبی انجام دهد. قالیشویی ممتاز در اصفهان آماده است تا انواع خدمات مربوط به فرش را برای مشتریان خود فراهم کند. برای آگاهی از خدماتی که ارائه می‌دهیم، به بخش خدمات مراجعه کنید. برای رزرو اینترنتی یک وقت قالیشویی می‌توانید به بخش درخواست سرویس مراجعه کنید. در صورت نیاز به هر گونه مشاوره یا اطلاعات بیشتر می‌توانید با مراجعه به بخش تماس با ما با کارشناسان ما مشورت کنید.

برای لکه برداری فرش با توجه به نوع لکه و ابعاد آن، روش‌های متفاوتی وجود دارند که قالیشویی ممتاز اصفهان در این مقاله خود به چند نکته در این مورد اشاره کرده است:

برای برداشتن لکه فرش ابتدا می‌توانید لکه‌هایی مانند لکه‌های خشک را که امکان برداشتنشان از روی فرش وجود دارد، با استفاده از قاشق بردارید و سپس محلولی از سرکه سفید، شامپو فرش و آب ولرم را روی آن بریزید. سپس، پارچه‌ای را به تینر یا الکل سفید آغشته کنید و بر روی لکه مالش دهید، به طوری که مواد لکه در آن حل شود و در انتها آن قسمت را با یک دستمال تمیز خشک و تمیز کنید.

برای حفظ سلامت و افزایش طول عمر فرش، بهتر است لکه‌ها را بلافاصله پس از ایجاد یا مشاهده آن‌ها از روی فرش پاک کنید. اما بسیاری از افراد چندان به لکه برداری فرش اهمیت نمی‌دهند یا اطلاعات کافی در مورد اهمیت آن ندارند. برخی از نکات مهم در خصوص لکه برداری فرش نوع روش و مراحلی است که برای آن باید استفاده کنید تا بتوانید لکه را پیش از آن که به یک لکه ماندگار تبدیل شود، پاک کنید.

 

برخی از شیوه‌های عمومی لکه برداری فرش

 لکه برداری فرش

لکه را به‌دقت خیس کنید

بسیاری از کارشناسان فرش توصیه می‌کنند که برای لکه برداری فرش ترکیبی از حوله کاغذی و روزنامه را برای جذب لکه تازه استفاده کنید. علاوه بر این، قرار دادن مقداری روزنامه در زیر فرش ایده خوبی به نظر می‌آید. برای لکه برداری فرش هرگز قسمت لک شده را نمالید؛ زیرا این کار می‌تواند به الیاف فرش آسیب برساند و باعث می‌شود فرش به شدت در قسمت لکه خیس شود و لکه قسمت‌های بیشتری از فرش را  آغشته کند. از وزن بدن خود نیز می‌توانید برای جذب لکه با استفاده از حوله کاغذی و روزنامه استفاده کنید؛ یعنی، حداقل یک یا دو دقیقه روی لکه بایستید. در صورت لزوم این روند را تکرار نمایید.

 

آماده‌سازی محلول برای لکه برداری فرش

برای لکه برداری فرش هرگز از مواد شیمیایی قوی استفاده نکنید. اگر لکه در نتیجه ریختن یک محلول مایع مانند الکل یا رنگ غذا، آبگوشت و بستنی ایجاد شده است، محلولی شامل یک چهارم قاشق چای‌خوری سرکه سفید و ۳۲ اونس آب را با هم ترکیب کرده و از آن برای لکه برداری فرش استفاده نمایید. برای لکه‌های شدیدتر مانند شکلات، خون یا قهوه می‌توانید یک قاشق سوپ‌خوری محلول آمونیاک را در یک فنجان آب ترکیب و سپس استفاده کنید. محلول دیگری که کارشناسان فرش توصیه می‌کنند، استفاده از ترکیب یک بخش از سفیدکننده کلر در ۵ بخش آب، برای زمانی است که  فرش شما مدت طولانی‌تری رنگی شده است.

 

 

اجتناب از اشتباهات

اگر یک مرحله اشتباه را در لکه برداری فرش خود انجام دهید، باعث می‌شوید که لکه در فرش شما بنشیند و دائمی شود. شاید بزرگ‌ترین اشتباه شما استفاده از حرارت گرما برای خشک کردن لکه باشد. یک خشک‌کن قوی یا حتی بدتر یک ماشین شستشوی فرش حرفه‌ای لکه را قبل از این که به طور کامل از فرش خارج شود، خشک می‌کند. اشتباه بعدی مالش دادن لکه تازه است. البته هیچ اشتباهی بدتر از این نیست که لکه را قبل هر اقدامی خشک نمایید.

 


 


لکه برداری فرش و قالی در اصفهان


اشتراک گزاری
5422
مشاهده
برچسب
پاک کردن لکه از روی فرش سؤالهای پرتکرار قالیشویی شستشوی فرش شستشوی فرش دستباف قالیشویی قالیشویی فرش ماشینی مقالات آموزشی آشنایی با پاک کردن لکه از روی فرش آشنایی با روشهای لکه برداری فرش آموزش پاک کردن لکه از روی فرش آموزش روش های لکه بری فرش بررسی و نحوه ی لک برداری از فرش دستباف و ماشینی بهترین روش برای تمیز کردن لکه های فرش پاک کردن انواع لکه تميز كردن پاک کردن انواع لکه از روی فرش پاک کردن لکه از روی فرش قالیشویی ممتاز در اصفهان پاک کردن لکه فرش قالیشویی خوب در اصفهان قالی شویی ممتاز در اصفهان پاک کردن لکه ها از روی فرش ترفندهای لکه برداری فرش ترفندهایی برای پاک کردن لکه از روی فرش تمیز کردن لکه های فرش توصیه هایی در مورد لکه برداری فرش چگونه انواع لکه های فرش را تمیز کنیم چگونه انواع مختلف لکه‌های فرش را به‌آسانی پاک کنیم چگونه لکه جوهر را از روی فرش پاک کنیم؟ چگونه لکه های ر.ی فرش را پاک کنیم چگونه لکه های مختلف فرش را پاک کنیم؟ چند روش کاربردی برای پاک کردن انواع لکه‌های فرش و موکت قالیشویی معتبر در اصفهان روش تمیز کردن لکه فرش در منزل و نکاتی درباره نگهداری بهتر از فرش روش های از بین بردن لکه های فرش روشهای پاک کردن لکه از روی فرش روشهای لکه برداری فرش روش‌های لکه‌گیری از روی فرش شیوه لکه برداری فرش شیوه های پاک کردن لکه از روی فرش شیوه های لکه برداری فرش فرش و قالی – روش های تمیز کردن فرش و قالی از لکه و الودگی لکه برداری از انواع فرش لکه برداری از فرش لکه برداری تخصصی فرش لکه برداری فرش لکه بری در فرش لکه فرش ماشینی و روش های آسان و سریع تمیز کردن آن در منزل نحوه پاک کردن لکه از روی فرش نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی بر روی فرش نحوه پاک کردن لکه ها از روی فرش نحوه تمیز کردن انواع لکه های فرش نحوه ی نگهداری فرش در منزل و لکه برداری نکات مهم و نحوه تمیز کردن انواع لکه فرش دستباف نکاتی جالب و کاربردی در باره برطرف نمودن لکه از فرش ماشینی نکاتی در مورد لکه برداری فرش لکه برداری در اصفهان نکات لکه برداری


;