قالیشویی اصفهان ترمیم و تعمیر قالی اصفهان از بین بردن لکه آب از روی فرش قالیشویی ممتاز بهترین قالیشویی در اصفهان بهترین قالیشویی اصفهان قالی عیب دار نخرید

از بین بردن لکه آب از روی فرش

1400/04/16
از بین بردن لکه آب از روی فرش

یکی از وسایلی که شستن آن سخت است فرش است. اما می توان با ترفندهای ساده لکه های روی فرش را تمیز کنیم در نتیجه بدون اینکه به شستن فرش نیاز باشد.

 

پاک کردن لکه آب از روی فرش

 

فن‌های پاک کردن لکه آب از روی فرش

1-استفاده از آب و صابون برای پاک کردن لکه

2-استفاده از سرکه و آب

3-استفاده از محلول‌های شیمیایی

اول‌ازهمه، باید از سرکه سفید استفاده کنید. آب و سرکه را به مقدار مساوی در یک‌کاسه مخلوط‌ کنید البته بعضی از افراد بیان می‌کنند که به ازای یک‌کاسه آب، یک‌چهارم سرکه استفاده کنید. بعد یک دستمال سفید بردارید و آن را داخل محلول کنید و سپس بر روی لکه به‌آرامی بمالید. PH سرکه باعث از بین بردن لکه آب از روی فرش می‌شود.
تا هنگامی‌که فرش خشک نشده باشد، نمی‌توانید اثر آن را مشاهده کنید. باید اجازه بدهید تا فرش کاملاً خشک شود. به‌هیچ‌وجه نباید از وسایل گرمایش برای خشک شدن استفاده کنید و همچنین تا خشک شدن کامل آن، پایتان را بر روی فرش قرار ندهید.
البته می‌توانید برای اینکه تأثیر بهتری از سرکه ببینید، یک حوله تمیز را بردارید و بر روی لکه قرار دهید و با استفاده بخار اتو و به‌صورت غیرمستقیم، لکه را از بین ببرید.

 

 

 

اثر افتادن شیشه آب روی فرش یا اصابت دستتان به لیوان آب که اصلا قابل پیش بینی و پیشگیری نیست،باعث ایجاد یک لکه ی بزرگ روی فرش می شود در صورتی که لکه ی ناشی از ریخته شدن آب روی فرش،خیس است بهترین کار قرار دادن یک دستمال حوله ای یا تکه ای روزنامه بر روی لکه و فشار آوردن روی آن برای خارج کردن آب از فرش و جذب شدن آن به دستمال یا حوله می باشد.

 

تمیز کردن انواع لکه

 

پاک کردن لکه آب از روی فرش

مواد و وسایل مورد نیاز:

یک قاشق غذاخوری سرکه سفید

۱/۲ قاشق چای خوری مایع شوینده ماشین لباس شویی

یک لیتر آب گرم

اسفنج

حوله سفید و تمیز

حوله کاغذی

سپس مواد مذکور را ترکیب کنید. (یعنی یک قاشق غذاخوری سرکه سفید + ۱/۲ قاشق چای خوری مایع شوینده ماشین لباس شویی+ یک لیتر آب گرم را مخلوط کنید. و درون بطری اسپری بریزید ) و روی لکه اسپری کنید و با اسفنج آن را تمیز کنید. سپس با حوله تمیز و خشک آب و رطوبت اضافی را بگیرید.

 

 

 

پاك كردن لكه آب از روي فرش با ماست

1- با استفاده از قاشق مقداری ماست را بر روی لکه آب روی فرش بمالید.

2- اجازه بدهید که چند دقیقه ماست بر روی لکه باقی بماند

3- با استفاده از قاشق ماست مالیده بر روی فرش را جم کنید.

4-با استفاده از پارچه نم دار جای لکه آب را پاک کنید

نکته: سرعت عمل در انجام این روش از بین بردن لکه آب از روی فرش کرم رنگ،تاثیر گذاری آن را بیشتر می کند. پس سریع این کار را انجام بدهید.

 

شستشویی لکه آب از روی فرش

 

از بین بردن لکه آب روی فرش با سرکه سفید و جوش شیرین

1-نصف پیمانه ( حدود ۱۲۰میلی لیتر) سرکه سفید را با نصف پیمانه آب ترکیب کنید.

2- به ازاری هر سه قاشق سرکه سفید، یک قاشق جوش شیرین را در یک کاسه جداگانه با هم ترکیب کنید، تا حالت خمیری به خود بگیرد.

3- خمیر به دست امده را با استفاده از قاشق بر روی لکه های آب باقی مانده بر روی فرش بمالید.

4- با استفاده از یک تکه اسفنج و یا پارچه سفیدرنگ بر روی جای لکه ضربه بزنید.( توج داشته باشید که مالش پارچه بر روی فرش فقط موجب نفوذ لکه به ریشه فرش میشود)

5- با استفاده از پارچه ایی که قدرت جذب بالایی دارد.( حوله مانند باشد)، خمیر مالیده شده را از روی فرش پاک کنید.

6- به آرامی ترکیب آب و سرکه سفید را بر روی لکه آب روی فرش کرم رنگ بریزید.

7- آن قسمت از فرش را که لکه شده است با آب سرد بشورید.( توجه داشته باشید که استفاده از آب گرم موجب تثبیت رنگ لکه آب میشود.)


قالیشویی ممتاز بهترین قالیشویی در اصفهان

1397/04/26
قالیشویی ممتاز بهترین قالیشویی در اصفهان
بهترین قالیشویی در اصفهان قالیشویی ممتاز ما بهترین قالیشویی دراصفهان هستیم بامدرن ترین دستگاه های قالیشویی درایران ممتاز ضامن حفظ سلامت وکیفیت فرش شما انجام خدمات قالیشویی دراصفهان رفوگری رنگ برداری زیکزاگ ریشه بافی در بهترین قالیشویی دراصفهان به همراه سرویس رایگان به کلیه مناطق اصفهان در کمترین زمان  بهترین قالیشویی دراصفهان قالیشویی دراصفهان

بهترین قالیشویی اصفهان

1397/04/26
بهترین قالیشویی اصفهان
 بهترین قالیشویی اصفهان قالیشویی ممتاز اصفهان تلفن 03133336768 سرویس دهی به تمام نقاط اصفهان قالیشویی ممتاز بزرگترین مجتمع قالیشویی درایران بابهره گیری ازبهترین دستگاه های قالیشویی درایران باپرسنل مجرب قالیشویی ممتاز ضامن سلامت وکیفیت فرش شماست نگران فرش های تان نباشید کیفیت سرلوحه کارماست انجام کلیه خدمات قالیشویی رنگبرداری رفوگری زیکزاگ وریشه بافی درقالیشویی ممتاز   قالیشویی دراصفهان قالیشویی ممتاز قالیشویی دراصفهان قالیشویی ممتاز 03133336768 سرویس دهی به تمام نقاط اصفهان بهترین قالیشویی دراصفهان قالیشویی دراصفهان قالیشویی ممتاز اصفهان 03133336768 قالیشویی اصفهان خدمات فرش اپارات قالیشویی ممتاز    

قالی عیب دار نخرید

1397/04/26
قالی عیب دار نخرید
قالی عیب دار نخرید عیب و ایراد قالی را بهتر است موقع خرید تشخیص دهید، چون به احتمال زیاد پس از پرداخت پول آن و آوردنش به خانه، دیگر تعویض یا پس گرفته نمی شود. اما عیب و ایرادهای یک قالی چه چیزهایی می تواند باشد؟ دورگه بودن زمینه خوب خوب نگاه کنید. گاهی رنگ قسمت بالای زمینه قالی از رنگ قسمت پایینی آن کم رنگ تر یا پررنگ تر است. چشم دقیق و ریزبینی داشته باشید و در نور، خوب قالی را نگاه کنید؛ اگر 2 رنگ باشد قیمت آن گاهی تا نصف کاهش پیدا می کند! اندازه قالی: اگر اندازه فاصله لبه حاشیه بالایی قالی تا وسط ترنج، بیشتر یا کمتر از 3 سانتی متر با اندازه فاصله آنجا تا لبه حاشیه پائینی تفاوت داشته باشد، از قیمت قالی بسیار کم می شود؛ پس توی جیبتان خط کش داشته باشید. کم بافی: حتما موقع خرید قالی به پشت آن نگاه کنید؛ اگر گره ها منظم، پشت سر هم و یک اندازه بود که هیچ، ولی اگر اندازه گره ها متفاوت، نامنظم و گاهی با فاصله بود یعنی بافنده یا شلخته بوده یا خدای نکرده متقلب! مثلا در یک فرش 50 رج که باید در هر 7 سانتی متر 50 گره داشته باشد، گره ها کمتر است، یا گره ها خوب شانه نخورده و پرزها کشیده نشده است؛ به هرحال یک جای کار می لنگد. شکستگی گل قالی: این مورد خیلی تخصصی است زیرا گل های قالی اعم از شاه عباسی، آویزان، ستاره ای و... اندازه استانداردی دارند که تنها بافنده ها، کارشناسان و فروشندگان قالی از آن اطلاع دارند. اگر در بافت این گل ها شکل و اندازه استاندارد رعایت نشود، از ارزش قالی کم می شود. این دیگر کار شما نیست؛ از یک خبره کمک بگیرید یا از روی گل های قرینه، اندازه های ناموزون را حدس بزنید.   بهترین قالیشویی در اصفهان ، قالیشویی خوب در اصفهان ، قالیشویی در اصفهان ، قالیشویی معتبر در اصفهان ، قالیشویی در خیابان اتشگاه اصفهان