قالیشویی اصفهان اصفهان 03133336768 شستشوی فرش با رعایت اصول شستشویی فرش مدرن شستشوی مبلمان چرم قالیشویی ممتاز بهترین قالیشویی در اصفهان نحوه پاک کردن انواع لکه از روی فرش قالیشویی ممتاز

شستشوی فرش با رعایت اصول

1400/08/22
شستشوی فرش با رعایت اصول

شستشوی بصورت دستی

قبل از شست و شو باید در ابتدا فرش خود را غبارگیری کنید وفرش را در قسمت تمیزی از روی زمین پهن نمایید و سپس با استفاده از وسیله ای مناسب مانند شلنگ فرش را خیس کنید و بعد از خیس شدن فرش ، آب سرد را با ماده شوینده مناسب ترکیب کنید تا مایعی کف آلود ساخته شود ، توجه داشته باشید که ماده شوینده مد نظر را نباید از میزان معمول رقیق‌تر نمایید. با استفاده از اسفنج آب کف‌ آلود را روی تمام قسمت‌های فرش دستباف خود بمالید.
پس از کف آلود کردن و شستن تمام سطح فرش ، سرتاسر فرش را آبکشی کنید.
حال فرش را بفشارید تا اب آن گرفته شود ، در صورتی که فرشتان رنگ پس نمیدهد میتوانید آن را لوله کرده درغیر این صورت به همان شکل رها کنید تا کمی خشک شود و سپس آویزان نمایید.

 

شستو شویی فرش

 

تا جایی که امکان دارد از فرش ها در جاهای مرطوب و یا فضاهایی که در مقابل نور مستقیم خورشید هستند، استفاده نکنید. این کار به بافت فرش زیبای شما آسیب می زند. اگر مجبورید در فضایی که نور مستقیم خورشید دارد از فرش استفاده کنید، حتما برای پنجره ها پرده ضخیم تعبیه کنید. با این کار می توانید روند پوسیدگی و از رنگ و رو افتادن فرش را به تاخیر بیاندازید.گذاشتن اجسام داغ و گرمازا (اتو و بخاری) روی فرش نیز می توانند به آن آسیب بزنند و بافت فرش را دچار ناهمواری کنند و باعث ایجاد تغییر رنگ در فرش شوند. ​

 

 

 

از بین بردن زردی فرش بعد از شستن

یک پارچ آب با دو قاشق غذاخوری سرکه سفید و نمک ترکیب کنید. یک پارچه بردارید و به این محلول آغشته کنید. پارچه را فشار داده و محلول اضافی را از آن بگیرید، به سراغ جاهایی که زرد شده بروید. سرکه با خاصیت ضدعفونی که دارد هم فرش را تمیز می‌کند و هم ریشه‌ها را سفید می‌کند.
اگر از این ترکیب استفاده کردید و نتیجه نگرفتید میتوانید با دو قاشق چایخوری جوش شیرین را جایگزین نمک کنید. پارچه مرطوب را روی ریشه و لکه‌های زرد بکشید. بگذارید فرش در هوای آزاد خشک شود. جوش شیرین به گرفتن بوی فرش نیز کمک می‌کند.

 

شست وشویی انواع فرش

 

استفاده از شامپو فرش

قبل از شامپو کردن حتما" روی فرش را جارو کنید.
یک لیتر آب و دو فنجان شامپو فرش را درون ظرفی ریخته و خوب هم بزنید تا کف کند (هربار این کار را تکرار کنید).
کف شامپو فرش را با یک تور یا اسفنج روی فرش بمالید. حرکت اسفنج بر روی فرش باید به آرامی صورت پذیرد؛ (زیرا فقط پرز فرش شما کثیف شده) است.
از قسمت بالای فرش شروع به کار کنید تا روی قسمت هایی که کف شامپو را مالیده اید، راه نروید.
پس از نیم ساعت یک دستمال زبر روی فرش بمالید (این عمل را در جهت خواب فرش انجام دهید)،
با یک برس قدیمی فرش خود را شانه کنید. این کار باعث می شود پرزها سر جای خود قرار بگیرند و فرش شما نرم و زیبا به نظر برسد و شما با دیدن آن لذت ببرید.

 

شستشویی فرش ماشینی

 

تمیز کردن فرش با بخارشوی خانگی

یکی از بهترین راه‌ها برای تمیز کردن فرش استفاده از بخارشو است. بخارشو به راحتی لکه‌های روی فرش را پاک می‌کند، و می‌توان در هر زمان و مکانی، به راحتی از آن استفاده کرد. اغلب قالیشویی‌ها هم از بخارشو برای از بین بردن لکه‌های فرش استفاده می‌کنند، زیرا بخارشوی یک دستگاه پاک‌کننده‌ی قوی به حساب می‌آید.ابتدا فرش را به خوبی جارو بکشید، تا از هرگونه ذرات فیزیکی ریز و درشت پاک شود. می‌توانید در مخزن آب بخار شوی، به جای مواد شوینده سرکه بریزید و فرش را به طور کامل ضدعفونی کنید. اگر از مواد شوینده استفاده می‌کنید، برای بار دوم مخزن را پر کنید، ولی این بار فقط با آب.
بار دیگر بخارشو را روشن کنید و مواد شوینده‌ای که روی فرش باقی مانده‌اند را با آب تمیز کنید. بخارشو به خوبی آلودگی‌ها را از بین می‌برد و به عمق و الیاف فرش نفوذ می‌کند. از بخارشو برای تمیز کردن پرده، فرش و مبلمان هم می‌توانید استفاده کنید.


شستشویی فرش مدرن

1400/05/20
شستشویی فرش مدرن

امروزه انواع فرش مدرن به وسیله ی ماشین آلات نساجی بافته می شود. فرش ماشینی کلاسیک ، سنتی و مدرن از جمله فرش های ماشینی است که بسته به سلیقه ی افراد مورد توجه قرار می گیرد. این دسته از فرش های مدرن از نظر قیمت، طرح و مدل با هم متفاوت است.

 

فرش مدرن

 

خصوصیات فرش مدرن

دارای شکل های متفاوتی هستن
این فرش ها دارای شکل ها وابعاد متفاوتی از جمله دایره، لوزی، مستطیل، بیضی و غیره می باشد .

 

 

 

طراحی این مدل فرش ها

برخلاف انچه در فرش های سنتی کار می شود در این مدل ها طرح های ساده و درشت بکار می رود .

 

 

 

رنگ های فرش فانتزی

برخلاف قالی های سنتی در فرش مدرن ازرنگ های تند وشاد استفاده می شود که به منازل راح تازه ای می دهد .

 

 

 

الگوی اصلی که در اینگونه قالی ها هست

دراین گونه فرش ها برای جداسازی طرح ها از رنگ های خاص استفاده می شود .

 

 

 

الیاف به کار رفته در فرش مدرن

رنگ این الیاف شاد وزنده است

رنگ ان در برابر تابش خورشید ثابت می باشد

بوی لاستیک نمی دهد

با راه رفتن زیاد رای آن مقاوم می باشد 

می شود با شامپو فرش آن را شست 

 

 

 

شناخت انواع فرش ماشینی مدرن

فرش شگی

فرش فریز

فرش شنل

فرش اتاق کودک

 

از بین بردن لکه فرش

 

برای شستن فرش لوازمی را نیاز خواهید شد از جمله:


(سرکه، آب، جاروبرقی، جوش شیرین، برس)

مراحلی که برای شستن فرش فانتزی باید دنبال شوند عبارتند از:

-ابتدا باید گرد و غبار روی فرش را رفع نمایید بدین منظور نمی توان با همان روشی پیش رفت که برای فرش های معمولی به کار گرفته میشود فرش های فانتزی معمولا حساس تر هستند و ممکن است با کوبیدن و تکاندن بیش از حد به تار و پود آن ها آسیب برسد. بنابراین برای رفع گرد و غبار این فرش ها بهتر است از جاروبرقی استفاده نمایید؛ توان جاروبرقی را روی حالت متوسط تنظیم کنید و اقدام به جارو کردن زیر و روی فرش نمایید.

حال نوبت لکه گیری فرش است؛ در صورتی که روی فرش لکه ای بود میتوانید با ترکیب سرکه و جوش شیرین قسمت آن را از بین ببرید. حتی می توانید برای تمیزی بیشتر فرش روی قسمت های لک شده جوش شیرین بریزید و روی سایر قسمت ها آب و سرکه را به نسبت مساوی ترکیب کرده و بریزید و در آخر با فرچه فرش را بسابید تا تمامی بخش ها تمیز و براق شوند.

در مرحله بعد نوبت به آبکشی فرش میرسد. برای اینکه جوش شیرین و سرکه به خوبی از روی فرش پاک شوند بهتر است اول مقدار کمی آب ولرم روی فرش بریزید و با حوله ای تمام قسمت های فرش را بسابید تا هم آب فرش تا حدی گرفته شود و هم سرکه و جوش شیرین از روی فرش پاک شوند؛ در این صورت بوی سرکه هم اذیتتان نخواهد کرد.

 

شستشویی انواع فرش

 

روش های از بین بردن لکه ها

لکه چای و قهوه روی فرش

آن را هر چه سریعتر با یک قاشق از سطح فرش جمع کرده و سپس با یک پارچه ی نخی سفید آن را از روی فرش تمیز کنید .و سپس برای اینکه رنگ آن روی فرش نماند، می توانید،آن را با مخلوط آب وسرکه سفید به همراه مقداری کف شست و شو دهید.

 

 

 

برداشتن لکه ی سس از روی فرش

ابتدا شما سس را به وسیله ی قاشق به گونه ای که به قسمت های دیگر رنگ ندهد از روی فرش بردارید، سپس به وسیله ی یک پارچه ی تمیز نمدار آن را از روی فرش پاک کنید. برای اینکه رنگ سس از روی فرش از بین برود تکه ای لیمو ترش را روی فرش گذاشته و یا روی لک فرش بمالید.

 

 

 

لکه آدامس روی فرش

سس مایونز نیز یکی دیگر از موادی است که مالیدن آن روی ادامس باعث می شود که به راحتی از روی فرش جدا شود.

 

 

 

پاک کردن لکه ی خون از روی فرش

ابتدا با یک پارچه ی تمیز و آب لکه ی خون را با گذاشتن پارچه روی لکه و برداشتن آن تمیز کنید. وقتی عمده رنگ آن از بین رفت پارچه را کمی روی لکه بکشید تا پاک شود .

سپس یا صابون، یا پودر رخت شویی یا مایع ظرفشویی را به وسیله ی پارچه روی لکه بمالید و این کار را ادامه دهید تا لکه از بین برود .


شستشوی مبلمان چرم

1399/12/04
شستشوی مبلمان چرم

مبل های چرم زیبایی خاصی دارند اما تمیز کردن آن یک دشواری بزرگ است سعی کنید با اطلاعات بالا مبل چرم خود را تمیز کنید تا سال های زیادی بتوانید از ان استفاده کنید.
ما در این مقاله چند راه حل خیلی ساده به شما پیشنهاد میدهیم برای تمیز کردن مبل چرم که بدون استرس در منزل ویا حتی محل کار مبل خود را تمیز کنید.

شستشویی مبل چرم

مراحل شستشوی چرم 

سَری برس‌مانند و کوچک جاروبرقی را به آن متصل کنید و به‌دقت، تمامی قسمت‌های مبل چرمی را جارو بکشید. اگر مبل چرمی یک‌تکه نبود، قسمت‌های پشتی و نشیمنگاه را بردارید و زیر آنها را هم جارو بکشید. برای محکم‌کاری می‌توانید پس از جاروکشیدن، مبل را گردگیری کنید تا اثری از گردوخاک روی آن باقی نماند. مرحله ابتدایی کار اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر گردوخاکی روی مبل باقی بماند، طی مراحل بعدی کار، در تماس با رطوبت قرار می‌گیرد و ممکن است به سطح مبل چرم آسیب بزند.

1-سه انتخاب برای درست کردن محلول

ترکیب میزان‌های برابر از آب و سرکه سفید (نیمی از محلول آب و نیمهٔ دیگر سرکه سفید)؛
چکاندن چند قطره تمیزکننده چرم در آب؛
درست‌کردن آب کف‌دار با مایع ظرف‌شویی. دستمال تمیزی (بهتر است از دستمال میکروفایبر استفاده کنید) را در محلول موردنظر فرو کنید و سپس خوب آن را بچلانید؛ هدف مرطوب‌کردن دستمال است و نباید کاملا خیس باشد.

2- با حرکت‌های دایره‌ وارِ کوچک شروع به تمیزکردن لکه‌ها کنید. از بالا و پایین کشیدن دستمال روی مبل خودداری کنید. این کار در بلندمدت باعث فرسودگی و ازبین‌رفتن چرم می‌شود. همچنین بهتر است کار را از قسمت‌های بالایی مبل شروع کنید و بعد به‌سراغ قسمت‌های پایینی بروید.

3- حوله یا دستمال تمیزِ دیگری بردارید و مبل را با آن خشک کنید. خشک‌کردن مبل را به‌هیچ‌عنوان پشت گوش نیندازید! اگر سطح مبل را به حال خود بگذارید، رطوبت به آن آسیب می‌رساند. از خشک‌کردن مبل چرم با سشوار هم خودداری کنید. این کار به مبل آسیب می‌رساند و چرم آن را از حالت طبیعی و معمولی خارج می‌کند.

4-در این مرحله از تمیز کردن مبل چرم نوبت به استفاده از محصولات پاک‌کننده یا تمیز‌کننده مخصوص چرم می‌رسد. بعضی از این محصولات دوکاره هستند؛ به این معنا که هم خاصیت تمیزکنندگی دارند و هم خاصیت نگهدارندگی یا محافظت‌ کنندگی. برای جلوگیری از لک ‌شدن مبل چرم، توصیه می‌شود به‌جای اسپری‌کردن محصول مورداستفاده روی سطح مبل، آن را روی دستمالتان اسپری کنید و سپس به‌سیاق قبل، دستمال را با حرکت‌های دایره‌ وار روی لکه‌ها بکشید.

5- اگر اثری از محصول پاک‌کنندهٔ مورداستفاده روی مبل باقی مانده است، آن را پاک کنید.

 

قبل بعد شستشویی مبل

 

برای اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید

چگونه لکه‌های روی مبل چرمی را تمیز کنیم؟

برای از بین بردن آلودگی‌ها و کپک، ناحیه آسیب دیده را با ترکیبی از مقدار برابر آب و الکل تمیز کنید.
لکه‌های مارکر دائمی را می‌توان با اسپری موی آیروزول (aerosol hairspray)، لکه‌ها را از بین برد. اگر کودک شما با قلم یا خودکار خطی روی مبل کشیده است، سعی کنید آن را با روغن اوکالیپتوس پاک کنید.
الکل می‌تواند برای تمیز کردن لکه‌های جوهر نیز مفید باشد. در نتیجه باید با آغشته کردن تکه‌ای پنبه در الکل، آن را روی لکه مالش دهید.
پاک کننده‌های ناخن بدون استون، دستمال مرطوب بچه‌ها و حتی خمیر دندان (خمیردندان سفید، نه ژل) نیز می‌توانند در خلاص شدن از شر لکه‌های مبل چرمی به شما کمک کنند. در ابتدا گزینه‌ای را که انتخاب کرده اید، روی یک ناحیه پنهان تست کنید تا مطمئن شوید رنگ آن از بین نمی‌رود. اگر گزینه مطمئن تری وجود دارد، از دستمال مرطوب یا پاک کننده‌های چرمی فومی استفاده کنید.
برای لکه‌های تیره رنگ روی یک بخش از مبل چرمی رنگ روشن، لکه‌ها را با خمیر بدست آمده از ترکیب آب لیمو و کرم تارتار مالش دهید. بگذارید حدود ۱۰ دقیقه بماند. دوباره مقدار کمی از این خمیر را برداشته و آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. در آخر آن را با یک اسفنج مرطوب پاک کنید.
برای خلاص شدن از شر لکه‌های روغنی، مقداری جوش شیرین را روی منطقه آسیب دیده بپاشید و بعد از چند ساعت آن را با آب پاک کنید. جوش شیرین باعث جذب روغن می‌شود و مبل را نیز تمیز می‌کند.

 

Washing leather furniture

 

نگهداری از مبل چرم

از قرار دادن چرم در معرض مستقیم آفتاب و در کنار شومینه خودداری کنید.آفتاب و حرارت به چرم های طبیعی آسیب می رسانند. در صورتی که مبل در کنار یک پنجره آفتابگیر قرار دارد، از پرده استفاده کنید. همچنین مبل چرم را از کنار شومینه دور کرده، در جای خنک تر قرار دهید.
هر چند وقت یک بار قسمت هایی را که برای خواندن روزنامه، تماشای تلویزیون و سایر سرگزمی ها زیاد استفاده می کنید، از نظر فرسودگی چک نمایید و از سفت بودن محتویات داخل مبل مطمئن شوید.
پیش از خرید بهتر است از نوع مرغوبیت چرم و درجه بندی چرم ها آگاهی داشته باشید تا بتوانید کالای مناسبی را خریداری کنید. چرم هاییکه دارای رنگ تیره هستند و رنگ هایی یکدست و یک نواخت دارند، از نوع مرغوب هستند و همچنین این نوع چرم لطافت و نرمی خاصی هم دارد. آن دسته از چرم هایی که رنگی یکنواخت ندارند و به صورت دانه دانه، لکه هایریز و روشن روی آنها وجود دارد، چرم مرغوبی نیستند و دوام زیادی هم ندارند. اغلب این دسته از چرم ها ممکن است به سرعت پاره شوند.

 

 

Leather


قالیشویی ممتاز بهترین قالیشویی در اصفهان

1397/04/26
قالیشویی ممتاز بهترین قالیشویی در اصفهان
بهترین قالیشویی در اصفهان قالیشویی ممتاز ما بهترین قالیشویی دراصفهان هستیم بامدرن ترین دستگاه های قالیشویی درایران ممتاز ضامن حفظ سلامت وکیفیت فرش شما انجام خدمات قالیشویی دراصفهان رفوگری رنگ برداری زیکزاگ ریشه بافی در بهترین قالیشویی دراصفهان به همراه سرویس رایگان به کلیه مناطق اصفهان در کمترین زمان  بهترین قالیشویی دراصفهان قالیشویی دراصفهان

نحوه پاک کردن انواع لکه از روی فرش

1397/04/26
نحوه پاک کردن انواع لکه از روی فرش
لکه های خاص: بدلیل اینکه لکه های مختلف ، روشهای مختلفی برای پاک کردن دارند دانستن نوع لکه حائز اهمیت است . اسامی لکه های معمول و بهترین روش برای از بین بردن آنها در زیر اشاره شده است . الکل- آب گرم و پودر لباسشوئی ( یا هر نوع ماده پاک کننده ) قیر- حلال پاک کننده خشک سپس آب گرم و ماده پاک کننده وایتکس- نصف فنجان آب گرم و محلول آمونیاک 3% خون- آب گرم و ماده پاک کننده چربی- حلال پاک کننده خشک سپس آب گرم و پودر لباسشوئی زغال- جارو زدن (با جارو برقی ) سپس آب گرم و مواد پاک کننده آدامس- سرد کردن با استفاده از یخ ، برداشتن آدامس ، جارو زدن ، آب گرم و ماده پاک کننده کاکائو (شکلات) - آب گرم و ماده پاک کننده سپس سرکه سفید و آب به نسبت 1 به 3 قهوه- حلال پاک کننده خشک سپس آب گرم و ماده پاک کننده نوشابه غیر الکلی- آب گرم و ماده پاک کننده رنگ- آب گرم و ماده پاک کننده ، حلال پاک کننده خشک ، آب گرم و ماده پاک کننده کرم پودر- حلال پاک کننده خشک سپس آب گرم و ماده پاک کننده روغن جلا- حلال پاک کننده خشک سپس آب گرم و ماده پاک کننده روغن- حلال پاک کننده خشک سپس آب گرم و ماده پاک کننده جوهر- حلال پاک کننده خشک ، الکل ، سپس آب گرم و ماده پاک کننده رنگ لاتکس- آب گرم و ماده پاک کننده ، نصف فنجان آب گرم و محلول آمونیاک 3% رژ لب - حلال پاک کننده خشک سپس آب گرم و ماده پاک کننده محلول یا لوسیون ( بدن ، صورت ، دست ) - حلال پاک کننده خشک سپس آب گرم و ماده پاک کننده ریمل- حلال پاک کننده خشک سپس آب گرم و ماده پاک کننده شیر- حلال پاک کننده خشک سپس آب گرم و ماده پاک کننده لاک-استون رنگ روغن- الکل ، حلال پاک کننده خشک ، سپس آب گرم و ماده پاک کننده زنگ- آب گرم و ماده پاک کننده سپس سرکه سفید و آب به نسبت 1 به3 جلا دهنده کفش- حلال پاک کننده خشک، سپس آب گرم و ماده پاک کننده دوده- حلال پاک کننده خشک، سپس آب گرم و ماده پاک کننده توتون- حلال پاک کننده خشک، سپس آب گرم و ماده پاک کننده ادرار- آب گرم و ماده پاک کننده سپس سرکه سفید و آب به نسبت 1 به3 استفراغ - آب گرم و ماده پاک کننده سپس حلال پاک کننده خشک موم- سردکردن بااستفاده از یخ، برداشتن موم، جاروزدن، حلال پاک کننده خشک سپس آب وماده پاک کننده قالیشویی در کهندژ اصفهان ،بی نظیرترین قالیشویی در اصفهان،حرفه ای ترین قالیشویی در اصفهان ،بهترین قالیشویی در اصفهان، قالیشویی خوب در اصفهان، قالیشویی در اصفهان

قالیشویی ممتاز

1397/04/26
قالیشویی ممتاز
قالیشویی ممتاز جزة بهترین قالیشویی های اصفهان میباشد ممتاز عضورسمی اتحادیه قالیشویان اصفهان با 30 سال سابقه رسمی است.ممتاز ازمعتبرترین قالیشویی های اصفهان میباشد .برای امتحان میتوانیدکثیف ترین فرش خودرا به مابسپارید کیفیتی که فرش شمارامثل روزاول تمیز ودرخشان میکند قالیشویی خوب در اصفهان مابهترین کیقیت شستشورا به شما مردم اصفهان ارایه میدهیم .،بهترین قالیشویی در اصفهان،قالیشویی در اصفهان