پاک کردن لکه نسکافه از روی فرش

شاید برای شما پیش آمده باشد که نسکافه، چایی ویا نوشیدنی های دیگر ناخواسته روی فرش ریخته شده باشد و شما درست نتوانستید که آن لکه را از روی فرشتان پاک کنید.خب طبیعی است که این کثیفی ها جلوه وزیبای فرش شما را گرفته است و حس بدی به شما منتقل می کند .
اگر فکر میکنید که این لکه ها پاک شدنی نیستند و قصد دارید فرش جدید برای منزل تهیه کنید که خود باعث هزینه های اضافی می شود باید بگویم که ما برای شما راهکار هایی داریم که بدون هزینه و یا مهارت خاصی می توانید خود اقدام به پاک کردن لکه ها از روی فرش کنید .حالا که نزدیک عید است و مشغول نظافت خانه هستید بهترین موقعیت است که برای همیشه از شر این لکه ها خلاص شوید. در ادامه با ما همراه باشید...


Remove Nescafe stains from carpets

 

مواد لازم برای پاک کردن لکه نسکافه:

پارچه سفید یا حوله تمیز
آب سرد
لکه‌بر فرش
مایع ظرفشویی
آمونیاک (برای فرش های پشمی)

 

 

 

پاک کردن لکه نسکافه با آب و مواد شوینده

دستمال نرم و خشک روی لکه قرار داده، پارچه را کمی روی لکه فشار دهید تا تمام رطوبت را به خود جذب کند.
تحت هیچ شرایطی دستمال را روی لکه نکشید. با این کار فقط به پخش شدن بیشتر لکه کمک کرده‌اید.
حال یک حوله پنبه‌ای یا تکه‌ای اسفنج را با آب گرم کمی نمناک کنید و چندین بار روی لکه فشار دهید. آب حلال لکه‌های قهوه و چای است. بعد از کمرنگ شدن لکه، حوله و یا اسفنج را به ‌حالت چرخشی روی لکه بکشید. سعی کنید از حاشیه‌های لکه به سمت داخل حرکت کنید که با این کار از پخش شدن لکه جلوگیری می‌شود.
اگر همچنان لکه روی فرش باقی ماند، مقداری مایع ظرفشویی را در آب گرم حل کنید و دستمال را به آن آغشته کرده و روی لکه بکشید. تا زمانی که لکه کامل از بین برود این کار را ادامه دهید. در نهایت با یک دستمال خیس، فرش را تمیز کنید تا اثر ماده شوینده روی فرش نماند.
می‌توانید به‌جای مایع ظرفشویی، از پودر لباسشویی و یا شامپو فرش هم استفاده کنید. فقط دانه‌های پودر را به‌خوبی داخل آب حل کنید که در حین تمیز کردن لکه، دانه‌های پودر داخل الیاف فرش باقی نمانند.

 

استفاده از مواد شوینده برای پاک کردن لکه نسکافه

 

پاک کردن لکه خامه و نسکافه

البته که نوشیدن نسکافه همراه خامه، لذت بیشتری دارد. اما اگر روی فرش بریزد، نیاز به یک پاک‌کننده آنزیمی دارید. تا پروتئین داخل لکه را از بین ببرد. پس از استفاده از این پاک‌کننده‌ها، حتما فرش را خیس و سپس خشک کنید. پس از آن می‌توانید از دیگر روش‌های پاک کردن استفاده کنید. هر وقت هوس نوشیدنی گرم خوشمزه کردید، مراقب باشید روی فرش یا مبل نریزید!

 

Nescafe stain is left

 

انواع مختلف فرش و لکه نسکافه

هر چه الیاف فرش بلندتر باشد، پاک شدن لکه نیز سختر می‌شود. برای فرش‌هایی که الیاف بلند دارند، حتما ابتدا لکه را با پرس کردن پارچه بگیرید و از نزدیک آب را روی لکه بریزید. از یک پنکه کمک بگیرید تا لکه کاملا خشک شود. برای فرش‌های پشمی یا فرش‌هایی که الیاف طبیعی دارند، آمونیاک و برخی لکه‌‌برها می‌تواند رنگ فرش را از بین برده و به الیاف فرش آسیب برساند.

برای اطلاعات بیشتر روی این لیک کلیک کنید.پاک کردن لکه نسکافهپاک کردن لکه نسکافه از روی فرش


اشتراک گزاری
7712
مشاهده


;