پاک کردن لکه از روی مبل

روش از بین بردن لکه از روی مبل؟

پاک کردن و از بین بردن لکه مبل چیزی نیست که بتوان آن را در نظافت منزل نادیده گرفت. تمام اعضای خانواده بخشی قابل توجه از زمانی که در خانه هستند را روی مبلمان می‌گذرانند. اگر در خانه فرزند کوچک هم داشته باشید، آشنایی با روش‌های از بین بردن لکه مبل بیش از پیش برای شما ضروری خواهد بود.

پاک كردن لكه از روی مبل پارچه ای

از این روش برای پاک کردن لکه بر مبل نانو، پاک کردن رنگ باس از روی مبل، تميز كردن مبل مخمل و... نیز می‌توان استفاده کرد.

بهترين روش تميز كردن مبل پارچه ای و پاک را می‌توان استفاده از جوش شیرین دانست. البته برای از بین بردن لکه مبل با جوش شیرین، باید یک محلول خانگی را خودتان  آماده کنید. جوش شیرین را با کمی سرکه، آب گرم، سرکه (سفید) و مقدار کمی مایع ظرفشویی قاطی کنید. این روش که قدرت تميز كردن مبل با جوش شيرين و شستن مبل با سرکه را یکجا در خود دارد، بسیار موثر بوده و سمج‌ترین لکه‌ها که به سختی پاک میشوند را نیز از بین می‌برد.

قبل از تميز كردن مبل با جوش شيرين، فراموش نکنید که با جاروبرقی و دستمال نخی خشک گرد های آن را پاک کنید. با یک پارچه تمیز محلول را روی قسمت کوچکی از مبل که در معرض دید نیست امتحان کنید و اگر رنگ پارچه نرفت، آن را به آرامی روی لکه بمالید. بعد از پاک کردن لکه مبل، محل را با پارچه‌ای تمیز خشک کنید و اجازه دهید کاملا خشک بشود.


پاک کردن لکه از  روی مبل


اشتراک گزاری
2051
مشاهده


;